Exposities

Exposities in Museum Belvédère

 

Wat vetgedrukt is, bevat een link naar een video of panoramafototour.
 

2020

Martin Jarrie - Manger avec les yeux 21 december 2019 t/m 28 juni
Joost Swarte 21 december 2019 t/m  1 maart  
Solo-presentaties in de westvleugel: Jeroen Allart, Richard van den Dool, André de Jong, Marianne Schipaanboord winter   voorjaar
Relaties & Contrasten - Collectie Hans en Cora de Vries   7 maart  t/m  12 juli
       
       
     

 

 

2019

Ruud van Empel - Making nature / video "Making Nature by Ruud van Empel"

9 februari

t/m

26 mei

Ton Mars: Ab uno / Ad unum 24 februari t/m 10 juni

Jaap Min - Wat zich schildert tussen polder en duin / video "JAAP MIN"

31 mei

t/m

22 september

Hans Niemeijer: tekeningen 5 juli t/m 23 september
Wim Biewenga: 80 5 juli t/m 23 september
Wim van der Veer: 80 5 juli t/m 23 september

Art Noord III

26 september

t/m

29 september

Van Thom tot nu - verzamelde werken / video "artbite"

5 oktober

t/m

15 december

 

2018

Giorgio Morandi | Bologna; Ada Duker, Giorgio Morandi / video "Morandi in Belvédère" / video "internationale tentoonstelling in museum Belvédère"

24 februari

t/m

10 juni

Fred Pollack: 75 / video "Fred Pollack 75" / video "Fred Pollack Geheimtaal van de Ziel" 16 april t/m 10 juni

Oase Oranjewoud - natuur en focus / video "De Boek van Gosse Koopmans" / video "museumlezing"

23 juni

t/m

23 september

Art Noord II

27 september

t/m

30 september

Dick van Arkel - Sleat / Sloot / video "Sleat-Sloot" / video "Dick van Arkel over zijn gestichtstuin"

6 oktober

t/m

9 december

Tjibbe Hooghiemstra - Wâldman / video "Wâldman"

6 oktober

t/m

27 januari 2019

FRYSK - 100 jaar schilderkunst in Friesland

15 december

t/m

14 april 2019

Solo-presentaties in de westvleugel: Annelies Alewijnse (naar Jan Mankes), Hans Boer, Marije Bouman (spleen), Boele Bregman (100e geboortedag), Rob van den Broek (muziekgestoord), Leen Kaldenberg (over landschap), Klaas Koopmans (gestichtstekeningen), Jan Loman (100e geboortedag), Jet van Oosten (a room for Morandi)

voorjaar   zomer

 

2017

Collectie Anoniem / video "dit was collectie anoniem"

14 januari

t/m

9 april

Christiaan Kuitwaard: licht en stilte

14 april

t/m

9 juli

On the spot; Willem van Althuis, Dick van Arkel, Ton Broekhuis, Rein Dool, Ed Dukkers, Bruno van Dyck, Theo de Feyter, Evert de Graaf, Johan Hansen, Gosse Koopmans, Jan Mankes, Flora Reznik, Hans Sas, Jelle Schotanus, Jan Vegter en Sjoerd de Vries / video "Flora Reznik Hole" / video "Kunstenaar Koopmans werkt 'live' in museum Belvédère"

17 juni

t/m

17 september

Bekijk het maar! / video "stille skatten"

14 juli

t/m

17 september

Art Noord I

21 september

t/m

24 september

Constructivistische Verbanden / video "Thijs Rinsema en Wobbe Alkema"

21 oktober 2017

t/m

28 januari 2018

Solo-presentaties in de westvleugel: Jacques van Alpen (neo-metafysische schilderijen), Wim Bosch, Gerard Janssen & Matthijs Hendriks, Kees van der Knaap, Miriam Knibbeler (drifter), Janet Meester (night prayers), Jan Schoonhoven & Josef Ongenae, Johannes Steendam, Lothar Wolleh

zomer   najaar

 

2016

Mooi van Mercuur: verzamelde werken door Thom Mercuur

21 januari

t/m

15 mei

PaperMade; Annelies Alewijnse, Dianne Bakker, Marije Bouman, Alien de Bruin, Carlijn Mens, Antonia Rhenen, Krin Rinsema, Anke Roder, Els Timmerman, Esther Ijssels en Mathilde van Wijnen

12 maart

t/m

12 juni

Noorderlicht / video "Fotomanifestatie Noorderlicht mooi en confronterend"

21 mei

t/m

3 juli

Käthe Kollwitz: Getekend leven

18 juni

t/m

9 oktober

Jan Hamstra: Manifesto of Doubt / video "jan hamstra in belvédère"

22 augustus t/m 30 oktober

Vrij naar Mankes: tentoonstelling en kunstveiling

20 september

t/m

30 oktober

Sjoerd de Vries: heimwee naar de toekomst / video "sjoerd de vries beschouwt zichzelf"

15 oktober 2016

t/m

8 januari 2017

Solo-presentaties in de westvleugel: Eeltsje Hettinga & Lotte Middendorp (it font), John Kørner (outdoor struggling), René Korten, Christiaan Kuitwaard (dichters als stilleven), José Optenberg (avannamuut), Jan Scheerhoorn, Martin Tissing (80)

voorjaar   najaar

 

2015

Silvia Steiger: De noodzaak van een handstand / video "Silvia Steiger met Huub Mous"

7 maart

t/m

17 mei

Improvisaties op wind, water en wad; diverse kunstenaars die zijn geïnspireerd door het onderwerp

29 mei

t/m

13 september

Improvisaties op locaties; Boudewijn Corstiaensen, André de Jong, Reinier Lagendijk, Carlijn Mens, Rob Nypels en Lena van der Wal / video "improvisaties op locaties"

29 mei

t/m

13 september

Jasper Krabbé: Portraits / video "PORTRAITS"

12 september

t/m

29 november

Huug Pleysier: schilderijen en etsen

9 oktober t/m 13 december

Jantien Jongsma: Mooi uitzicht

9 oktober 2015

t/m

17 januari 2016

Goed Gekozen: Collectie Van Toledo / video "goed gekozen"

5 december 2015

t/m

6 maart 2016

 

2014

Lichtobservaties: Werken in serie - Theo de Feyter, Han Klinkhamer, Christiaan Kuitwaard, Frank Lisser, Anke Roder en Jonas Snijder

19 april

t/m

22 juni

Kunstschatten van Oranjewoud: topstukken uit de collectie van FB Oranjewoud / video "omrop fryslân, bynt"

28 mei

t/m

22 juni

Wit-Rood-Zwart; Barnard Aubertin, Leo Erb, Henk Peeters, Jan Schoonhoven / video "inrichting wit rood zwart" / video "leo erb: stilte zichtbaar maken" / video "Bernard Aubertin" / video "Bernard Aubertin - Peinture de la structure monochrome"

28 juni

t/m

28 september

Gerrit Benner / video "Fryslân Dok: Nij ljocht op Benner"

4 oktober 2014

t/m

1 maart 2015

10 jaar Museum Belvédère, dwarsdoorsnede van de collectie / video "10 jaar MB - de collectie" / video "Museum Belvédère in Heerenveen bestaat 10 jaar"

22 november 2014

t/m

1 februari 2015

Solo-presentaties in de westvleugel: Atelier Plateel van Talant (grenzeloos) / video, Laura Kaptein & Wim Prinsen (KAPRI), Jet van Oosten (installatie kamer), Sjoerd de Vries (zelfportretten), Ids Willemsma (Foekje)

    najaar

 

2013

Jan Mankes: In beeld en woord

19 januari

t/m

9 juni

Paula Modersohn-Becker: Ein Wunderland, ein Götterland

22 februari

t/m

9 juni

Willem van Althuis: Achter de horizon / video "K-rûte; Willem van Althuis" / video "Frits ziet Willem"

15 juni

t/m

1 september

A collector’s eye: Collectie Rolf van Hulten

7 september

t/m

24 november

Auke de Vries: Met Koninklijke instemming / video "met koninklijke instemming"  / video "Appeltjes Beatrix in Belvedere"

7 september

t/m

24 november

Minerva IV: inside out, outside in

29 november

t/m

8 december

Facing nature: Collectie De Heus-Zomer / video "AVRO's kunstuur"

14 december 2013

t/m

30 maart 2014

Solo-presentaties in de westvleugel: Jacques van Alphen, Mathilde Hemmes, Piet Moget, Fred Pollack, Ids Willemsma

15 juni t/m 1 september

 

2012

Han Bennink: Bennink-Beats-Belvédère / video "han bennink in belvedere" / video "Drumclinic Belvedere"

25 februari

t/m

13 mei

GeGeven: Schenkingen in de vaste collectie

18 mei

t/m

26 augustus

Auke de Vries: Beelden en tekeningen

13 mei

t/m

26 augustus

Noorderlicht: Terra cognita / video "Noorderlicht 2012"

2 september

t/m

7 oktober

Minerva III: inside out, outside in

11 oktober

t/m

28 oktober

ReSet: Overzicht vaste collectie, met gastkunstenaars: Marije Bouman, Tineke Bouma, Paul Corvers, José Heerkens, Diederik Kraaijpoel, Frank Lenferink en Anton Rinzema

2 november 2012

t/m

17 februari 2013

Solo-presentaties in de westvleugel: Sies Bleeker, Anne Feddema (Kaspar Hauser), Bettie van Haaster, Jantien Jongsma (elfstedentocht), Han Klinkhamer, Christiaan Kuitwaard (WBP), Jan Mankes, Janet Meester, Eric de Nie, Zoltin Peeter & Dolph Kessler (around the polar circle), Krin Rinsema, Thijs Rinsema, Robert Zandvliet en de keuze van Fons van Meijgaarden

  t/m 15 april

 

2011

Boele Bregman: Alles bestaat uit kleur / video "K-rûte: Boele Bregman yn Belvédère"

18 februari

t/m

29 mei

Op het oog, de keuze van Sjoerd de Vries; diverse kunstenaars uit de collectie en stijlverwanten

11 juni

t/m

31 juli

Om de noord, met gastkunstenaars: Hans Boer, Leen Kaldenberg, Anke Roder, Jan Roos, Jan Snijder en Henk de Vries

5 augustus

t/m

18 september

Willem Hussem: Vormen van ruimte

23 september

t/m

20 november

Rondom Rinsema

29 oktober 2011

t/m

12 maart 2012

Minerva II: inside out, outside in

25 november

t/m

4 december

Moget en Hamel: Verkenningen van de uiterste essentie

9 december 2011

t/m

19 februari 2012

Solo-presentaties in de westvleugel: Willem van Althuis, Dick van Arkel, Gerrit Benner, Wim Biewenga, Boele Bregman, Tinus van Doorn, Arjan van Es, Johan Haanstra, Job Hansen, Tjibbe Hooghiemstra, Klaas Koopmans, Leen Kaldenberg, Jan Mankes, Fred Pollack, Thijs Rinsema, Jan Roos, Jan Snijder, Martin Tissing (75), Sjoerd de Vries, Isabella Werkhoven, Harry Wolfkamp

  t/m 17 juli

Solo-presentaties in de westvleugel: Harmen Abma, Hans Boer, Tim Brown, Tinus van Doorn, Theo de Feyter, Jochem Hamstra, Han Jansen, Tames Oud, Rienold Postma

  t/m 16 oktober

Solo-presentaties in de westvleugel: Hans Landsaat, Carlijn Mens (preserved places), Jet van Oosten & Mirjam Veldhuis, Thijs Rinsema (Stijl-kamer), Els Timmerman, Frans Walon

  t/m half januari 2012

 

2010

André de Jong: Getekend

20 maart

t/m

9 mei

NOK 4

13 mei

t/m

25 mei

Conservatoren buiten dienst; Harmen Abma, Wim Biewenga, Anne Feddema, Jochem Hamstra, Tjibbe Hooghiemstra, André de Jong, Christiaan Kuitwaard, Tiddo Nieboer, Rob Nypels, Albert Oost, Zoltin Peeter, Rienold Postma, Jan Roos, Jan Snijder, Martin Tissing, Sjoerd de Vries, Ramon van de Werken en Drewes de Wit 

4 juni

t/m

15 augustus

Beroerd landschap; Henri de Haas, Raquel Maulwurf, Olphaert den Otter en Renie Spoelstra 

20 augustus

t/m

24 oktober

Minerva I: inside out, outside in

29 oktober

t/m

7 november

Bram en Geer van Velde

14 november 2010

t/m

13 februari 2011

Solopresentaties in de westvleugel: Dick van Arkel (gestichtstuin), Han Bennink, Linus Harms (atelierportretten), Ben Joosten (in drukken), Jan Loman (de Wadden), Jonas Snijder (in Friesland), Isabella Werkhoven

zomer   najaar

 

2009

NOK 3

27 februari

t/m

8 maart

Eric de Nie: Sequenza

14 maart

t/m

10 mei

Wahlverwandtschaft; Bouwfonds Kunstcollectie

15 mei

t/m

16 augustus

Gerrit Benner: Lijnen om vorm / video: "Han Steenbruggen over Gerrit Benner"

20 juni

t/m

11 oktober

Taal om Beeld; Jacques van Alphen, Reinier Lucassen en Marc Maet 

22 augustus

t/m

11 oktober

Harmen Abma: Grondtonen

17 oktober

t/m

13 december

Willem den Ouden: Boven de Waal

31 oktober t/m 13 december

Eb en Vloed; diverse kunstenaars uit de collectie en stijlverwanten / video "La Mer in Belvédère" / video "turning tide"

19 december 2009

t/m

7 maart 2010

 

2008

Anne Feddema: Eiland op ramkoers

25 januari

t/m

16 maart

Tim Brown: Zonderling en modernist

21 maart

t/m

25 mei

Job Hansen: Grachtstraat 42, een klein schildersobservatorium

31 mei

t/m

24 augustus

Robert Zandvliet: Fries

30 augustus

t/m

30 november

ReShuffle; diverse kunstenaars uit de collectie / video "Het Depot: Belvedere"

13 december 2008

t/m

22 februari 2009

 

2007

Dave Meijer: Landschappen rondom

23 februari

t/m

22 april

Daan Roosegaarde: object tijdens Museumweekend

14 april t/m 15 april

Woudsterweg: De Friese jaren van Jan Mankes

23 februari

t/m

24 juni

Krin Rinsema

27 april

t/m

24 juni

De Deelen; Maaike Alma, Willem van Althuis, Evert de Graaf, Christiaan Kuitwaard, Jan Snijder en Sjoerd de Vries / video "Omrop Fryslân; It geheim fan De Deelen"

13 juli

t/m

30 september

Roger Raveel: Raveel in Friesland

5 oktober 2007

t/m

20 januari 2008

 

2006

Jan Roos: Harlingen en de zee

3 februari

t/m

17 april

Ed Dukkers: Tuin der lusten

21 april

t/m

9 juli

Klaas Koopmans: Kunstschilder uit Garijp 1920-2006

21 juli

t/m

10 september

Sjoerd Janzen: Zonder compromis

15 september

t/m

19 november

Friezen om utens; Elma Alkema, Maaike Alma, Siert Dallinga, Robert Geveke, Harry Haarsma, Jochem Hamstra, Tjibbe Hooghiemstra, Frans Walon en Robert Zandvliet 

24 november 2006

t/m

18 februari 2007

Solo-presentaties in de westvleugel: Zieleniewski en Bottema, Dûnsje op in hynstekont (gedichten Baukje Wytsma, tekeningen van leerlingen Mr. Duisterhoutschool)

zomer   najaar

 

2005

Leon Adriaans

25 februari

t/m

8 mei

Ramon van de Werken: Bomen

13 mei

t/m

4 september

Tinus van Doorn: Schilder van het verloren paradijs

9 september

t/m

21 november

Jan Snijder

25 november 2005

t/m

29 januari 2006

Solo-presentaties in de westvleugel: Willem van Althuis en vrienden, Sjoerd Janzen 

    najaar

 

2004

Openingsexpositie: keuze uit de vaste collectie

25 november

t/m

5 december

Willem van Althuis: schilderijen

10 december 2004

t/m

20 februari 2005